Sağlık

Mide Ağrısı İçin Öneriler

Son zamanlarda aşırı stres ve gerginliğe bağlı olarak mide ağrısı yaşayanların sayısında ciddi bir atış görülüyor. Mide ağrıları her hangi bir rahatsızlık sebebi ile olabileceği gibi sinirsel de olabiliyor. Mide rahatsızlıklarının birçoğunun beslenme ve stres ile açıklayan uzmanlar stresten uzak durmanın etkili olmasının yanı sıra beslenmeye de dikkat etmenin gerekliliği üstünde duruyorlar.

mide ağrısı
mide ağrısı

Midenizin Sağlığı İçin Sakızdan Uzak Durun!

Mide sağlığının korunmasına yönelik olarak uzmanların yaptıkları açıklamaların başında gelen beslenme alışkanlıklarının yanında sakız çiğnemenin mide sağlığı için zararlı olduğunu bildirdiler.

Sakız çiğneme ile hızlı yemek yeme arasında aynı özelliğin bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar iki olası durumda da hava yutma durumunun yaşandığına işaret ettiler.

mide yanması
mide yanması

Düzenli ve Sağlıklı Beslenmeye Dikkat Edin!

Mide sağlığı için düzenli ve sağlıklı beslenmenin yararlar üstünde hem fikir olan uzmanlar, yemek yeme için zaman ayrılması ve bu zaman içinde hızlı tüketim yapılmaması üstünde duruyorlar.

Sabah kahvaltısının gün başlangıcı için önemine işaret eden uzmanlar sabahları evde yapılan sağlıklı bir kahvaltının mide için oldukça önemli olduğuna işaret edip özellikle sabahları tüketilen poğaça ve benzeri gıdaların reflü ve benzeri hastalıklara davetiye çıkardığını bildiriyorlar.

Öğle ve akşam yemeği arasından küçük bir ara öğün alınması ve akşam yemeği sonrasında meyve tüketilmesi gerekip, akşam belli bir saatten sonra beslenmenin kesilmesinin gerektiğini de özellikle vurguluyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir