Sağlık

Migrene Doğal Çözüm

Migren ağrısı ataklar şeklinde yaşanıp her hangi bşr rahatsızlığı temel almayan bir rahatsızlıktır. Günlük hayatı olumsuz etkileyen bu ataklar ile kişi yatağa düşer. Işığa ve sese karşı aşırı bir duyarlılık yaşanan ataklar sırasında beyin damarları genişleyip daralır. Bu atakların önüne geçmek için bazı besin gruplarında uzak durulması gerekir. Ayrıca aşırı stres de ataklara sebep olabiliyor.

Migrene İyi Gelen Bitkiler

Migren ataklarını daha az yaşamak ve ağrının daha hafif seyirli izlemesi için çözüm gene doğadan geliyor. Çeşitli bitkilerin düzenli kullanımı ile bu atakları daha az yaşamanız mümkün.

baş ağrısı
baş ağrısı

Veba Otu

Migren tedavisinde etki oranı halen araştırılan veba otu kan damarlarında oluşan kasılmayı önlemenin yanı sıra iltihaplanmayı da azaltıyor.

Zencefil

Birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabilen mucizevî bitki zencefil migren içinde yaşanan bulantı ve kusmalara iyi geliyor.

migren
migren

Mabet Ağacı Bitkisi

Kan dolaşımına düzen katarak iyileşme sağlayan mabet ağacı bitkisi diğer adı ile ginkgo biloba, ağrıya sebep veren dolaşım problemini düzene sokarak ağrıyı hafifletiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir