Teknoloji

Note 5 ve Galasy S6 Edge Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Ülkemizde en yaygın kullanılan teknoloji ürünlerinin başında cep telefonu gelir. Öyle ki sektörde birçok marka ve model de cep telefonu bulunur. Fonksiyonel özellikte her yaş grubunun kullanabileceği cep telefonu serilerinden olan Samsung Note ve Galasy S serisinin yeni modelleri hakkında bilgiler teknoloji içerikli internet adreslerinde yayınlanmaya başladı.

Note 5 ve Galaxy S6 İşlemcisi Nedir ?

Note 5 ve Galasy S6 Edge gerek donanımsal özellikleri bakımından gerekse de görüntü bakımından tüketicilerin bir telefondan isteyebileceği her türlü özelliği barındırmaktadır.

galaxy s6
galaxy s6

Galaxy Note 5 özellik olarak 4 korumalı olup, 5,7 inç ekran genişliğine sahiptir. Super Amoled ekranı 2560×1440 piksel değerlerine sahiptir. Sekiz çekirdeği bulunan Note 5’de 32 ve 64 GB’lık depolama birimi bulunur. Note 5’in kamera özelliği ise 16 mega piksel olup öne kamerası 5 Mega pikseldir.

samsung note 5
samsung note 5

169 gram ağırlığında olan Note 5’de Andorid 5,1 İşletim sistemi bulunur. Samsung’un yakında piyasa çıkacak cep telefonu modellerinden olan Galaxy S6 edge ise 4 korumalı olup ekran genişliği 5,7 inçtir. Sekiz çekirdek işlemci özelliğine sahip cep telefonu sekiz çekirdek işlemcili olup yaklaşık ağırlığı 156 gramdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir