Güzellik

Yüz Lekelerine Ne İyi Gelir?

Yaşlanmanın etkisi ile ve güneş ışınlarının zararlı etkileri sebebiyle cilt üzerinde melanin adı verilen bir madde çoğalarak daha sonrasında kahverengi lekelerin oluşmasına sebep olabiliyor.

Genç yaşta güneşten yeteri kadar korunmamak sebebi ile ortaya çıkan bu kahverengi lekeler ise çoğu insanı rahatsız edebilmektedir. Doğum kontrol hapları, stres ve hamilelik dönemi ise kahverengi lekeleri meydana getiren diğer sebepler arasındadır.

Yüz Lekeleri
Yüz Lekeleri

Yüz Lekeleri İçin Kürler

Bu lekeleri geçirebilmek için kendi yöntemleriniz ile çeşitli bakım kürleri yapabilirsiniz. Örneğin kırmızı soğan kahverengi lekelere iyi gelmektedir.

Suyunu iyice sıktığınız bir adet soğanın suyunun üzerine 2 kaşık elma sirkesi ekleyerek bu karışımı pamuk ile lekelerinize sürebilirsiniz.

cilt bakımı
cilt bakımı

Limon içerisinde yer alan asidik özelliği ile kahverengi lekeler ile mücadele edebilmek için faydalanabileceğiniz diğer yararlı bir kaynaktır.

Bir kase yoğurt içerisine 5 kaşık limon suyu ekleyin ve karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu bakım kürünü yüzünüze sürdükten sonra iyice kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ise yüzünüzü soğuk bir su ile iyice yıkayarak durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir