Finans

Ölüm Üçgenindeki Sivilcelere Dikkat

Birçok kişi özellikle yüzünde bulunan siyah nokta ve sivilceler ile baş etmek için onları sıkarlar. Bu işlemin gerçekleştirilmesi maalesef bu sivilce ve siyah noktaları artış kazanmasını sağlarken aynı zamanda ciltte kalıcı lekelenmelerinde oluşmasına etki ediyor. Fakat sorun sadece ciltte oluşabilecek olan lekelerden ya da sivilce veya aknelerin çoğalması kadar basit değildir. Yüzümüzde ölüm üçgeni olarak aktarılan ve doktorlar tarafından özellikle uyarılan bölgede bulunan sivilcelerin sıkılması felçten ölüme kadar birçok duruma etki edebiliyor.

Yüzde bulunan bu ölüm üçgeni ise burun köprüsünden ağız kenarlarına doğru inen bölgedir. Bu bölgede bulunan aknelerin sıkılmaması konusunda uyarıda bulunan uzmanlar bunun sebebi ile ilgili olarak ise kan damarlarını işaret ediyor. Bu bölgeden geçmekte olan kan damarları kafanın arka tarafından birleşerek beyne ulaşan toplardamarlara aittir. Ölüm üçgeninde yaşanacak olan iltihap ya da sıkıntılı herhangi bir durum ise maalesef büyük ve geri dönüşü olmayan sıkıntıların oluşmasına etki edebilir.

Sivilcelerden Kurtulma Yollar

Sivilcelerin sıkılması her zaman için önerilmeyen bir uygulamadır. Bunun yerine kurutma işlemine yer açılabilir. A vitamini açısından zengin olan besinlere yer açmanın yanı sıra çinko değeri yüksek olan besinleri tüketmenizde sivilceler ile başa çıkmanız açısından son derece önemlidir. Bu sebep ile sivilceler ile uğraşmak yerine onların kurutulması ve kökünden çözüme ulaşılması için uğraşılması önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir