Sağlık

Pilates Felsefesi

Pilates denge ve sporun berberliğinden gelen bir felsefedir. Konsantrasyonun büyük önem kaydettiği bu egzersizlerde aceleden kaçınılarak ama duraksama yaşanmadan koordineli olarak çalışılmasını gerektirir.

pilates
pilates

Tüm bu yöntemlerin uygulanması sırasında uygulanan nefes teknikleri ise kan dolaşımını etkileyerek kanın temizlenmesini sağlıyor.

Pilates yöntemi zihnin kasları etkilemesi işlemi olduğundan dolayı konsantrasyon ile çalışılması çok önemlidir. Böylece hangi kasların çalışmadığı de belirlenmiş olur.

Pilatesin Avantajları Nelerdir?

Karın, bel, kalça gibi bölgelerde fazla yağların birikimini kolaylıkla bu yöntemleri uygulayarak çözebilirsiniz. Eğlenerek spor yapmanın avantajlı yanı ise hem sağlığınıza kavuşacak hem de diyetle birlikte uygulayarak kilo vermenin de keyfine varabileceğiniz bir egzersiz yoludur.

Her uygulama yöntemi gibi bu yöntemde de sakatlıkların oluşmaması için mutlaka uzmanından yardım almak gerekiyor.

Pilates Yöntemlerinin Uygulanışı

Pilates yöntemi ile hangi hareketlerde yoğunlaşabileceğiniz ve hareketler arasında geçiş metotları ile ilgili tüm bilgileri http://www.nisantasipilates.net/ adresinden ulaşabilirsiniz. Deneyimli ekip ile hizmet veren bir çalışma metodu ile daha kısa sürede hem konsantrasyon hem de kontrol mekanizmanızı geliştirebilirsiniz. Nişantaşı pilates stüdyomuz da huzur dolu bir yaşam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir