Dekorasyon

Atmayın Dekore Edin

Belki de birçoğunuz duymuşsunuzdur; atık malzemelerden evini dekore edenleri. Sadece duymakla yetindiniz değil mi? Neden sizde evinizdeki atık malzemeleri kendiniz değerlendirip, evinizi güzel bir şekilde dekore etmeyesiniz? İşte size bazı ipuçları:

Atık Malzemelerle Neler Yapabilirim?

Atık malzemelerle dekorasyon yapmadan önce, evinizdeki atık malzemelere karar verin. Belki de sizin atık olarak gördüğünüz bir eşya, hala işinize yarayabilir.

Evinizde artık işe yaramayan bir adet priz alın. Tornavida ile vidalarını sökün. Prizi dilediğiniz şekilde boyayın ve kurumasını bekleyin. Evinizde bulunan mumlardan birkaçını, prizin deliklerine uyacak şekilde yontun. Mumları prize yerleştirerek işlemi tamamlayın. Artık çok şık ve güzel bir mumluğunuz oldu.

prizden mumluk
prizden mumluk

Kullanmadığınız araba lastiğini güzel bir şekilde boyayın. Boyanın kuruması için bekleyin. Yine kullanmadığınız pofuduk minderi lastiğin içine güzelce yerleştirin. Artık evcil hayvanınız rahat bir uyku çekebilir.

araba lastiğinden koltuk
araba lastiğinden koltuk

Bir adet balon alın ve güzelce şişirin. Balonun etrafına kasa ipi diye tabir edilen ipi dolayın. İpi balon üzerinde boşluk kalmayacak şekilde sıkı bir şekilde sarmaya özen gösterin. Bu işlemden sonra ipin üzerine fırça ile tutkal sürün ve kuruması için bekleyin. Tutkal kuruduktan sonra bir iğne yardımı ile balonu patlatın. Sepet üzerinde süsleme yapmak için, renkli karton üzerine tavşan kafası çizin ve çizdiğiniz şekli kesin. Dilerseniz sepet üzerine kurdele ekleyebilirsiniz. Artık güzel bir sepetiniz oldu.

balondan sepet
balondan sepet

Gördüğünüz gibi evdeki atık malzemelerden hayal gücünüzle sınırlı birçok dekoratif eşya yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir