Moda

Tulum Giymenin İncelikleri

Kadınların giymekten keyif aldığı ama maalesef bir o kadar da riskli olan parçalardan biri tulumdur. İster şort tulum olsun, ister uzun, ister abiye tulum olsun her durumda vücudunuzu iyi tanıyor olmanız şarttır.

tulum giymek
tulum giymek

Tulum Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Moda dünyasında bir ifade vardır, vücut tipini tanımak diye. Eğer vücudunuzu tanımadan giyiniyor proporsiyonunuza uygun parçalar seçmiyorsanız şık görünmeniz mümkün değildir. İşte tulum da streç bir elbise giymek kadar risklidir. Eğer tercihinizi şort tulumdan yana kullanıyorsanız şort boyu ve üst bedeninin size uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde bol paçalı uzun bir tulum giyiyorsanız da bel kısmının doğru yerde durduğundan kesinlikle emin olmalısınız.

tulum giymenin incelikleri
tulum giymenin incelikleri

Eğer tulumun beli fazla yukarıdaysa üst bedeninizi kısa gösterecek ve bacak boyunuzu gereğinden fazla uzatacaktır. Eğer aşağıda olursa da tam tersi alt bedeninizi kesecektir. Hele de boy sorununuz var ise bu tarz ayrıntılara ekstra özen göstermelisiniz. Çünkü detay gibi görünse de bunlar şıklığınızı tamamlayan unsurlardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir