Güzellik

Yatmadan Önce Makyajınızı Mutlaka Temizlemelisiniz..!

 

Cilt bakımı kadınlar için son derece önemlidir. Çünkü ciltleri ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa o kadar güzel ve göz alıcı görüneceklerini bilirler. Ayrıca sağlıklı ve temiz bir ciltte yapılan makyaj da ayrı bir ışıldar.

makyaj temizleme ile yapılması gerekenler

 

Makyajla Yatarsanız Sabah Güzel Uyanmayı Beklememelisiniz

 

Çevrenize baktığınızda bazı kadınların makyajlarını temizlemeden uyuduğunu görebilirsiniz. Makyaj yapmadığınız halde bile cildinizi her gün temizleyip nemlendirmeniz gerekirken, makyajla uyumak bir kadının cildine yapacağı en büyük kötülük olsa gerek. Sabah kalktığınızda fondöteninizin yastığınıza sürüldüğünü, göz kaleminizin dağılıp gözünüzün her yerine bulaştığını, uzun süre kalan rimel yüzünden kirpiklerinizin taş gibi olduğunu hatta bütün bu sebeplerden dolayı uyandığınız anda gözünüzü rahatça açamadığınızı göreceksiniz.

makyaj temizleme jpg

 

Emin olun akşam temizlemeye üşendiğiniz makyajınızı sabah temizlemek sizi çok daha fazla uğraştıracaktır. Bu nedenle her makyajdan sonra makyaj temizleyici toniklerle makyajınızı iyice temizlemeli ardından yüzünüzü yıkayıp nemlendiricinizi sürmelisiniz. Bunu düzenli olarak yaptığınız takdirde cildinizin ışıldadığınız ve makyaj yapmadığınızda bile oldukça sağlıklı göründüğünüzü fark edeceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir