Sağlık

Vücuttaki Tahrişler ve Doğal Tedaviler

Koltuk altlarında ve apış aralarında özellikle kadınlarda çok ciddi tahribat ve tahrişler oluşmaktadır. Bunların birçok nedenleri vardır. Koltuk altlarındaki tüylerin ve apış arası temizliğin epilasyon veya jilet ile alınması sonucu ciddi derce de tahrişler oluşmaktadır. Bunu ikinci bir sebebi ise deodorant ve bazı solüsyonlardır. Bir diğeri de giyilen iç çamaşırların doğal pamuk ve kumaş almamasında kaynaklanmaktadır.

bacak tahrişi
bacak tahrişi

Özellikle erkeklerin tıraş oluyorken kimyasal bileşenleri olan köpükler kullanmaları kalitesiz makine ve jiletler ile tıraş olmaları neticesinde yüz ciltlerinde erken yaşlanmalar ve bozulmalar meydan gelmektedir.

Bu gerçekler çerçevesinde meydana gelen tahrişler geçmez ise birinci öncelik olarak uzman bir hekime kesinlikle başvurmalısınız. Yüzde tahrişe sebep olmamak için dikkat edilmesi gerek birinci öncelik tüyleri çıkış yönlerine göre tıraş edip etmediğinizdir. Kullandığınız tıraş malzemesi yeni ve keskin olmalıdır. Aksi durumda aşırı sürtünme sonucu yüz ve deriniz adeta soyulacaktır.

yüz tahrişi
yüz tahrişi

Deodorant ve ter kesici solüsyonlar aslı itibari ile sağlıklı ürünler değildirler çünkü tüyler bezlerinin nefse alışına engel olmaları ve bölgedeki toksinlerin dışarı atılmasına engel teşkil etmektedirler. Bu durum sağlık açısından sıkıntılı bir vakadır.

Çildiniz asitli ise deodorantlar ve birtakım makyaj malzemeleri ile kimyasal bakım ürünleri cildinizi ciddi derecede tahriş edebilir. Onun için deodorant kullanıyorken uzman bir elden destek almalısınız. Bazı durumlarda bu ürünlerin bileşeninde bulunan parfüm ve aromalarda cildinize zarar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir