Teknoloji

WinRAR Güncel Sürümü Nasıl İndirilir?

Dosya sıkıştırma programı olarak tanınan ve işlevi de bu yönde olan WinRAR programı, eskiden günümüze işlevi yüksek olan bir programdır. Bilgisayarlarda olmazsa olmaz programlardan biri olan bu programın temel amacı dosya boyutunu küçülterek en iyi şekilde kullanım sağlamanız konusunda sizlere yardımcı olur.

Sıkıştırılmış dosyalar sayesinde hem daha fazla disk alanı kullanabiliyor hem de bu sayede arşiv yapacağınız film, dizi, video, müzik v.b. büyük dosya boyutlarını sıkıştırarak daha küçük hale getirebilirsiniz. Dosyalarınızın genel olarak boyutlarını sıkıştırma konusunda yardımcı programdır.

Bilgisayarda WinRAR’ın Olma Nedenleri Nelerdir?

Öncelikle bir dosya paylaşımı yapacağınız vakit, bir şekilde sıkıştırılmış dosya olması gereklidir. Birçok platform, sıkıştırılmış dosyaların olmasını ve buna göre yükleme işlevi sınırlar. Aynı şekilde internet üzerinden sıkıştırılmış dosyaları indirdiğinizde, bu dosyaları açmak için ise WinRAR programı gereklidir.

Sonradan Türkçe dil desteği de gelen WinRAR programını hem iyi hem de kaliteli bir biçimde kullanmak adına son sürüm kullanmak önemlidir. Buna göre güncelleme gelmemiş ise WinRAR son sürüm indir seçeneğiyle beraber internet üzerinden direkt olarak indirebilirsiniz.

Günümüzde artık Windows işletim sistemi dışında ki diğer işletim sistemlerinde de WinRAR programının uyarlanmış olması mümkündür. RAR ve ZIP şeklinde sıkıştırma yöntemleri olan bu program ile dosya sıkıştırma işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde dosyalarınızda bozulma dahi olmadan, ortalama %10 ile %50 arasında sıkıştırma yaparak, en uygun şartlar içerisinde kullanma sahibi olabilirsiniz. Buna göre dilerseniz eğer en güncel haliyle http://www.winrar.gen.tr/indir adresinden istediğiniz şekilde programı indirebilirsiniz ve her zaman için kullanmak adına bilgisayarınızda hazır tutabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir