Dekorasyon

Açık Renkli Koltuklarda Temizlik Yöntemleri

Mobilya seçiminde birçok kişiyi korkutan açık renk koltuk grupları temizliği zor kabul edildiği için çok sık rağbet görmese de neredeyse her evde en az bir noktada açık renkli koltuk, kanepe ya da kumaş sandalyeler kullanılır. Bu tip açık renkli kumaş ev ürünlerinin temizliği ise sanılanın aksine hızlı bir şekilde temizlenebilir ancak tek dikkat edilmesi gereken nokta doğru materyaller tercih etmektir.

açık renkli koltuk temizleme
açık renkli koltuk temizleme

Yanlış ürün kullanımı ise yüzeyin temizlenmesinden ziyade daha fazla kirlenmesine ya da kirli görünmesine sebep olabilir. Bu yüzden ilk adım sünger ya da bez gibi temizleme araçlarının açık renkli mümkünse beyaz olmasıdır. Genellikle kumaş yüzey temizleyici deterjanlar boya gibi bulaşanları da temizlemek üzere formülize edildiği için sünger ya da bezlerdeki renklerin solüsyonla çözülerek temizlenecek yüzeye bulaşmasına sebep olabilir.

Koltuk Temizliğinde Tercih Edilebilecek Deterjanlar

Evdeki günlük kullanılan deterjanlar çoğu zaman kolay temizlikte bilinmeyen mucizeler yaratır. Açık renkli koltuk temizliğinde beyaz sirke ve karbonatın yanı sıra bulaşık deterjanları da kir sökücü özelliğinden ötürü ideal temizleyicilerden dir.

koltuk temizleme
koltuk temizleme

Temizlik aşamalarının ilki sıcak suda,aşırıya kaçmamak kaydıyla bulaşık deterjanı eklemek ve köpürttükten sonra yüzeye uygulamak gerekir. Bu süreçte daha fazla kirli görünen yüzeylere özen gösterilmelidir. Ardından iyi bir durulama yapılmalıdır. Ancak bazı lekeler bulaşık deterjanı ile çıkmamışsa, su bardağının 4’te 1’i kadar sirkeye 1 yemek kaşığı karbonat katarak bu karışımı, sonrasında durulamak kaydıyla yüzeye uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir