Sağlık

Yüksek Tansiyona Akupunktur Tedavisi

Yüksek tansiyon çağımızın an yaygın sağlık sorunlarından biri. Doğru bir tedavi uygulaması ile kontrol altına alınmadığı taktirde beyin kanaması, kalp krizi, kalp ve böbrek yetmezliği gibi ciddi problemlere yol açabiliyor. Yüksek tansiyonu kontrol altına alabilmak ve değerlerini düşürebilmek için ilaç tedavileri uygulanıyor. Ancak bu ilaçların hastaya yan etkileri oluyor. Uzmanlar elektroakupunktur uygulamasının yüksek tansiyona karşı alternetif bir tedavi yöntemi olabileceğini belirtiyorlar.

tansiyon
tansiyon

 

Yüksek Tansiyona Karşı Akupunktur Noktaları

Daha önceki araştırmalarda klasik akupunkturun yüksek tansiyon değerlerini düşürdüğü anlaşılmıştı. California-İrvine ünivertisi uzmanlarının yapmış olduğu son araştırmalarda ise elektroakupunkturun bu soruna karşı daha etkili olduğu belirlendi. Elektroakupunktur uygulamasında spesiyal akupunktur iğnelerinin uclarına hafif voltajlı elektrik akımı veriliyor.

yüksek tansiyon
yüksek tansiyon

Yapılan testte yüksek tansiyon hastalarının farklı vücut noktalarına elektroakupunktur uygulaması yapıldı. Uygulamaya en olumlu tepki verenler el bileğinin üst bölgelerine ve diz altı bölgelerine akupunktur yapılanlar oldu. Vücudun diğer bölgelerine akupunktur yapılanlar ise ya uygulamaya tepki vermedi ya da yüksek tansiyon değerleri yeteri ölçüde düşmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir