Diyet

1 Günde Kaç Kalori Almanız Gerekiyor?

Diyet yapan kadınların en sık kullandığı kelime olan “kalori” maalesef kadınları sürekli matematik hesabı yapmaya zorluyor. Kaç kalori aldığını ve kaç kalori yaktığını sürekli takip eden kadınların durumu bazen çok sıkıcı olabiliyor.

diyet
diyet

Yakmak İçin Önce Kaloriyi Vücuda Sokmak Gerekir

Aldığından fazlasını yakması haline kilo vereceğini çok iyi bilen kadınların birçoğu maalesef bir gün içinde kaç kalori alması gerektiğini bilmiyor. Daha doğru ilgilenmiyor demek gerekir. Çünkü onlar için alacağı kaloriden çok yakacağı kalori miktarı önemlidir. Oysa sağlıklı ve hızlı çalışan bir metabolizma için önce belli bir miktar besin almanız gerekir ki, vücut onu yakmaya çalışsın. Bu esnada siz de uygun olan miktarda kalori alırsanız metabolizmanız şaşıracak ve daha fazlasını yakmaya girişecektir.

kalori
kalori

Obezite sınırında olmayan ortalama bir insanın diyette dahi olsa alması gereken kalori miktarı yaklaşık 1200-1500 kalori arasındadır. Bu da standart bir beslenme programına denk gelebilir. Ama unutmayın standart olması demek arkadaşınızın beslenme programını uygulayabileceğiniz anlamına gelmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir