Güzellik

5 Dakikada Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Sabah mahmurluğunu atarak kendini yeniden yaratan bayanlar makyaj ile güvenlerini geri kazanarak güne daha pozitif başlarlar. Güne heyecanla ve acele ile başlayan bayanların en sıkıtı yaşadıkları güne özel olarak kombinasyonlarına uyacak makyajı en kısa sürede yaparak kendilerini bir an önce dışarı atabilmedir. Vakti bol olan bayanlar içinde makyaj ne kadar kısa sürede yerine gelirse o kadar iyidir.

makyaj
makyaj

Makyajda Zaman Kazandıran Püf Noktalar

Mutlaka gece yatarken makyajını temizleyip nemlendiricini kullanarak uykuya geç ki sabah oluşabilecek olan temizlik ya da cilt kuruluğu derdinden uzaklaşabil.

Sabah cildini yıkadıktan sonra uygun bir nemlendirici ve güneş koruyucu kremini mutlaka uygula ki güneşin zararlı etkilerine karşı cildin koruma altına alınmış oldun. Nemlendirici nemi cildine salarken giyimini tamamlayabilirsiniz.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Cilt tonuna uygun olan fondöteni sürerken kaşlarına dikkat etmen fayda sağlamaz. Muhtemel bulaşmayı altıktan sonra kaş rimeli ile belirginleştirmen en yararlı yöntemdir.

Gözlerde far uygulaması için kuru far yerine krem far uygulayabilirsin. Rimel ve rujunu kullandıktan sonra mutlaka şeftali tonu allığını hafiften kullanmayı ihmal etme.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir