Televizyon

90 Dakikalık Dizilerin Ardında Büyük Emekler Var

Son birkaç yıldır insanların ortak eğlencesi haline gelen televizyon dizilerinin sayısı her geçen gün hızla artmaya devam ediyor. Özellikle akşamları işten yorgun bir şekilde gelen insanların tek eğlencesi hatta birçoklarının sosyalleşme şekli olan bu dizilerin ardında gözle görülmeyen çok ciddi emekler vardır.

dizi çekimi
dizi çekimi

Sadece Oyuncular Değil, Set Çalışanlarının da Emekleri Büyüktür

Televizyonda gördüğünüz ekran yüzleri, sevdiğiniz oyuncuların bulunduğu diziler reyting rekorları kırıyor. Fakat her biri için çok fazla zaman, emek ve para harcandığını biliyor muydunuz? Mesela yalı ya da köşk gibi lüks yerlerde çekilen diziler için mekân kiralamaları oldukça astronomik rakamlar etrafında dönüyor. Kiralanan bu mekânlarda da belli saatler içinde işlerini bitirmek zorunda kaldıklarından setlerde hep bir telaş havası vardır.

dizi setleri
dizi setleri

Tabii bütün bunların yanı sıra neredeyse sabahlara kadar çalışan hem oyuncular hem de set çalışanları tüm hayatlarından fedakârlık edip her hafta dizi adı altında aslında bir sinema filmi çekiyorlar. Malumunuz dizilerin süresi 90 dakikaya kadar çıktığından harcanan emek ve enerji de aynı oranda artıyor. Dolayısıyla dizileri izlerken bütün bu emekleri de göz önünde bulundurmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir