Güzellik

Dip Boya İle İlgili Püf Noktalar

Saç boyatmak artık hemen hemen her kadının klasikleşmiş aylık rutinlerinden biridir. Bazıları içinse artık belli bir yaştan veya boyamadan sonra bir zorunluluktur. Çünkü saçları sürekli boyamaktan, streste veya yaşlanmadan kaynaklanan beyazlar dip boyasının habercisidir.

saç boyası
saç boyası

Aynı zamanda kişinin doğal saç renginin zaman içerisinde ortaya çıkması da dip boya yapılmasını gerektirir. Dolayısıyla bu ihtiyacı olabildiğince geciktirmek veya boya dışında diplerin rengini başka türlü kapatmak için birkaç püf noktanın bilinmesi gerekir.

Dip Boyası Gelen Saçları Kamufle Etmek İçin

Dip boya ile ilgili alınacak en basit önlem, kişinin boyayı kendi saç rengine yakın bir tonlarda seçmesidir. Bu şekilde dip boya yapılmasa bile, diplerde çıkan saçlar rahatsız edici bir görüntü oluşturmaz.

Çok kullanılmasa da far da aynı şekilde dip boyası gelen saçlar için oldukça faydalı bir yöntemdir. Uygulaması ise bir kapatıcı bir fırça yardımıyla yapılabilir.

dip boyası
dip boyası

Sönük ve düz saçlar dip kısımlara dikkati daha çok çeker. Bu yüzden dip boyası gelmiş saçlara hacim verilmesi gerekir. Örnek olarak kıvırcık saçlılarda dip boyanın daha az fark edilmesi gibi…

Dip boyası gelen kişiler o anda saçını boyatacak durumda değilse, geçici boyalar veya saç maskaraları le dipleri boyayarak kamufle edebilirler.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir