Diyet

Aç Kalmadan Zayıflamayı Sağlayan 5 Yiyecek

Herkesin hayali olan “istediğini yemek ama zayıf olmak” henüz hayal olsa da aç kalmadan zayıflayabilmeniz mümkün. Sindirim sisteminizi harekete geçirecek diğer bir ifade ile metabolizmanızı hızlandıracak yiyecekler tüketerek pekâlâ kolay kilo verebileceğinizi görebilirsiniz. İşte aç kalmadan sağlıklı zayıflayabilmenizi sağlayacak lezzetli 5 yiyecek…

  • Ananas

Lezzetli, bol sulu,  kalorisi az, tropikal meyve fazla yağları yakmak ve kilo vermek için harika bir alternatif. İçerisinde Bromelain enzimi bulunduran ananas, sindirim sistemini hızlandırırken vücuttaki yağların yakılmasında da oldukça etkin rol oynuyor. Aynı zamanda güçlü bir antioksidan olan tropikal meyve toksik maddeleri vücuttan uzaklaştırırken uzun süre tok tutuyor.

ananas
ananas
  • Yoğurt

Her zayıflama önerisinde olmasına rağmen tüketilmesinde fazlaca bir hız görülmeyen yoğurdun muhteviyatı; zengin protein, aminoasit, vitamin ve mineraller ile doludur. Daha fazla yağ yakmak için en iyi alternatif yiyecek olan yoğurdun düzenli tüketilmesi özellikle bel bölgesi yağlarından hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı oluyor.

yoğurt
yoğurt
  • Acı biber

Acı biberin her türü vücuttaki yağ kitlesini çözmek için ideal. İçerisinde bulunan Kapsaisin adlı madde yağ yakımını 3 kat hızlandırıyor, üstelik tokluk hissini artırıyor. Yeşil acı biber zengin bir C vitamini kaynağı; direncinizi yüksek tutarak hastalıklara karşı vücudun savunma sistemini de güçlendiriyor.

  • Yumurta

Aminoasitler açısından da zengin olan yumurta, yüksek protein içeriği sayesinde karbonhidratın vücutta depolanmasına engel oluyor. Tokluk hissi yaratan yumurta aynı zamanda zengin A, B, D, E vitaminleri ile bağışıklık sisteminizi de güçlendiriyor. Günde haşlanmış veya az tereyağında pişmiş bir-iki yumurta aç kalmadan zayıflamanıza en büyük yardımcı.

  • Ceviz

Cevizin A, B1, B6 vitaminleri ile magnezyum, potasyum, sodyum, klor ve çinko mineralleri ve de Omega-3 açısından zengin olan ceviz, ekmek yerine geçebilecek en ideal yiyecek. Tok tutan zengin içerikli cevizden günde bir avuç tüketmeniz yeterli oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir