Diyet

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Vücutta biriken yağlar genetik özellikler ile beraber başkaca faktörlere bağlı olarak vücudun farklı bölgelerinde toplanır. Basenler, kalça, göbek ya da baldırlar üzerinde toplanan yağlar vücutta oransızlığa sebep olur. Vücuttaki dengesizlik ise estetik olarak güzel görünümün yitirilmesinde etkilidir. Çoğu kişinin bölgesel zayıflamaya meyil etmesinin temel sebebi de budur.

Genel olarak cerrahi uygulamalar ve cerrahi olmayan uygulamalar olarak ikiye ayrılan bölgesel zayıflama yöntemleri istek ve kişinin vücudunun müsait olup olmamasına bağlı olarak uygulanabilirlik taşır. Cerrahi olmayan temel bölgesel zayıflama yöntemlerinde soğuk lipoliz, kavitasyon ve radyofrekans gibi uygulamalar bulunur.

incelme
incelme

Bölgesel Zayıflama Yöntemlerinin Özellikleri

Soğuk lipoliz uygulamasında soğuk direnci düşük olan yağ hücrelerinin soğuk uygulama ile parçalanması sağlanır. Vücut sıvıları ile atılarak yağ hücrelerinin vücut biçimini bozması engellenir. Normal şartlarda tek seansta biten bu uygulama bazı durumlarda üç seansı gerektirebilir. Kavitasyon yönteminde ise yağ hücrelerine yüksek frekanslı dalgalar gönderilir ve parçalanma sağlanır. Bu uygulama aynı zamanda selülit azaltıcı ve cilt sıkılaştırıcı bir uygulama olarak da tercih edilebilir. Radyofrekans yönteminde ise deri yüzeyinin altındaki suların ısıtılması ile erime gerçekleştirilir. Temelde bu uygulama kırışık azaltmak için uygundur.

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

 

Doğal yöntemler tercih etmek isteyenler için ise düzenli spor elzemdir. Bunun dışında her açıdan büyük bir öneme sahip olan sağlıklı beslenmenin yanı sıra düzenli bir uyku gerekir. Spor süresinde de hangi bölgede kilo problemi yaşanıyorsa o bölgenin hareket etmesini sağlayan spor çeşitleri tercih edilmelidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir