Diyet

Acıkmayı Önleyen Yiyecekler Nelerdir?

Metabolizma hızınızı sabit tutmak, acıkma sürelerinizin daha da azalmasını ve kilo vermenizi kolaylaştıran bir yöntemdir. Bu tür bir durumu yaratabilmek için tok tutma özelliği yüksek olan gıdalar tüketmeniz de önemlidir.

Yulaf

Lif açısından son derece zengin olan yulafın 3 yemek kaşığı kadar olan miktarı bir dilim ekmek ile eş değer olur. Tükettikten sonra midede şişmeye başlayan yulaf bir süre sonra tokluk hissini yaşamanıza yol açar.

yulaf
yulaf

Yumurta

Protein kaynağı olan yumurtayı sabah kahvaltılarınızda tüketirseniz bir sonraki öğününüze kadar atıştırmalıklara dokunmamış olursunuz. 1 veya 2 adet yumurtayı kahvaltıda tüketirseniz tokluk hissiniz 4 ile 6 saat arasında sürecektir.

yumurta
yumurta

Peynir

Sütten üretilen peynir, aynı yumurta gibi zengin bir protein deposudur. Yumurta ile ilgili söylenenlerin tamamı peynir için de geçerlidir. Fakat peynir ile uzun süre tok kalmak istiyorsanız yağsız peynirleri tercih etmelisiniz.

peynir
peynir

Yoğurt

Peynir ile aynı özellikleri taşır. Yoğurt tüketirken de yağsız olanları tercih ederseniz iştahınız uzun süre boyunca tok olarak durur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir