Güzellik

Botoks Çare miydi?

25 yıldır kullanılan botoks sanki neştersiz bir gençlik sağlama yöntemi. Yüze dinamik be taze bir ifade vermek için kullanılıyor. Botoks gerçekte clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen bir toksin. Uygulandığı bölgede bir hareket kısıtlılığı yaratıyor, yüz mimikleri azalıyor. Bu süre içinde dinlenen kaslar daha güçlü olarak üç dört ay sonra yeniden hareketleniyorlar. Alın bölgesinde oluşan çizgiler, kaz ayağı olarak bilinen göz kenarı çizgileri, boyun çizgileri için kullanılan bir yöntem. Çünkü bu çizgilerin çoğu fazla kasılan kaslarla ilgili.

botoks
botoks

Unutuluyor mu?

Botoks bazen aşırı terlemenin tedavisinde, hatta yaygın olarak baş ağrılarının geçmesinde de başvurulan bir yöntem. Örneğin aşırı terleyen koltuk altı bölgesine botoks yapılabiliyor. Ama çoğunlukla botoks denince insanın aklına gençleşme ve güzelleşme geliyor. 0

botoks nedir
botoks nedir

Son günlerde botoks uygulamaları artık azalmaya başladı. Özellikle magazin çevrelerinde botoks yaptırdığı söylenen ünlü sayısı azaldı. Onun yerine ünlüler şimdi ekranlarda daha iyi görünmek için çok farklı bir yöntem kullanıyorlar. Çekimler bitince kurgu masasında oturan görevli görüntüleri bir çeşit filtreden geçiriyor ve sonuç pırıl pırıl bir cilt oluyor. Yaşasın teknoloji.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir