Güzellik

Allık Sürmenin Püf Noktaları

Makyajın tamamlayıcısı olan allık, doğru sürülmediğinde yapay bir görünüme sebep olur. Allık sürmekteki amaç, cilde canllılık kazandırma ve cildi renlendirmedir. Allık doğru uyglandığında yüzün sert çizgisini yumuşatabilir, yüzü daha uzun gösterebilir, elmacık kemiklerini ortaya çıkararabilir. Nasıl ki yüz şekillerimiz farklıdır, yüz tipine göre allık sürme yöntemleri de farklıdır.

allık
allık

Allık Nasıl Sürülmeli?

Eğer yüzünüz köşeli, yuvarlak ve geniş hatlara sahipse, allığı elmacık kemiklerinizin alt sınırından sürmeniz gerekir.

Yüzünüz dolgun ve kemik sırınlarınız belli değilse, allığı gülümserker oluşan tepeciklere sürmeniz yüzünüzün daha dolgun görünmesine neden olur. Yüzünüz minyonsa ve şakaklarınızı belirgin ise allığı gülümserken oluşan tepeciklere sürebilirsiniz.

allık sürmek
allık sürmek

Yanaklarınız ve genel olarak yüzünüz yuvarlak ise allık fırçasını V şeklinde uygulamalısınız. Üçgen bir yüz hatlarına sahipseniz allığı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğur V şeklinde uygulamalısınız. Kare yüz hatlarına sahipseniz, çene hatlarınızı yumuşatmak için göz merkezi ile elmacık kemiklerinizin birleştiğin noktaya allık uygulayın. En ideal yüz tipi olan oval yüz hatlarına sahipseniz, allığı elmacık kemiklerinize ve şakaklara uygulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir