Sağlık

Gözaltı Morlukları Neden Olur?

Gözaltı morlukları yüzde estetik ve hoş görünümü azaltan ve sadece fiziki değil, sosyal anlamda da kişiye rahatsızlık veren bir görünüm oluşturur. Gözaltı morluklarınızdan rahatsızsanız, tedaviye başlamadan ve uygulamalar yapmadan önce gözaltı morluklarınızın nedenini bulmanız gerekiyor. Gözaltı morluklarının birçok nedeni olabilir. İşte, onlardan bazıları:

gözaltı
gözaltı
  • Aşırı güneşe maruz kalmak ciltteki melanin pigmentlerinin koyulaşmasına neden olur. Gözaltındaki morluklarınızın sebebi de bu olabilir. Bu nedenle güneşli günlerde güneş gözlüğüyle dolaşmaya özen gösterin.
  • Gözaltı morluklarının bir diğer nedeni de sinüzit ve alerji gibi kulak, burun, boğaz rahatsızlıkları olabilir. Alerjiler genellikle gözlerde sulanma ve kaşıntıya sebep olurlar. Bu da gözaltı morluklarına sebep olabilir. Alerji nedeniyle gözler şişer, gözlerin şişmesi de gözaltında gölgelerin oluşmasına neden olabilir.
morluklar
morluklar
  • Sinüslerdeki tıkanıklıklarda gözaltındaki damarların genişlemesine neden olarak gözaltı morluğuna neden olabilir. Ayrıca yiyecek alerjileri bile gözaltında şişme ve morluklara neden olabilir.
  • Kötü beslenme alışkanlıkları da vücudun yeterli besin ve gıda almamasından dolayı gözaltında morluklar oluşturabilir. Bu nedenle sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir