Güzellik

Ayak Bakımında Temel Nokta Nem Dengesidir

Nem, insan vücudu için tepeden tırnağa ihtiyaç duyulan bir şeydir. Nasıl mı? Vücudunuzun en tepe noktası olan saçlarınızdan başlayalım. Saçlarınızda nemlendirici şampuanlar kullanmalısınız ki, kuruyup mat görünmesin. Cildiniz için ise, zaten neme fazlasıyla ihtiyacınız olacaktır. Aksi takdirde cildiniz kuruyup pul pul görünebilir.

ayak bakımı
ayak bakımı

Elleriniz zaten ön planda olduğu için, kuru ve çatlamış eller bir kadının isteyeceği en son şeydir. Başta da söylediğimiz gibi tepeden tırnağa derken, sıra ayaklara geldi. Ayak bakımında da ilk yapmanız gereken nem dengesini sağlamak olmalıdır.

Ayak Bakımında Hindistan Cevizi Yağından Faydalanabilirsiniz

Düzenli olarak pediküre gidiyor olabilirsiniz ancak evde de ayak bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Mesela nasıl ki, ölü derilerinden kurtulmasını sağlıyorsanız aynı işlem sonucunda ayağınızı nemlendirmeyi unutmamalısınız.

hindistan cevizi yağı
hindistan cevizi yağı

Örneğin, Hindistan cevizi yağı bu anlamda size çok yardımcı olabilir. Hatta bu sayede sadece ayağınızın altındaki ölü derilerden değil, bir türlü peşinizi bırakmayan nasırlardan da kurtulabilirsiniz. Hindistan cevizi bulmakta zorlanırsanız, içeriğinde üre bulunan ayak kremleri de işinizi görebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir