Gebelik

Bebeğinizi Nasıl Tutmalısınız?

Yaklaşık 40 haftalık özlem sonrasında, bebeğinizi kucağınıza aldığınız ilk an da, bu mutluluğu gölgeleyen tek şey ona zarar verme korkusudur. Bu sebeplerden dolayı bebeğiniz daha dünyaya merhaba demeden önce, bu konuda temel bilgileri almanız ilk buluşma anının daha keyifli hale getirecektir.

bebek nasıl tutulur
bebek nasıl tutulur

Bebeğiniz ilk 3 ya da 4 ay boyunca başını tutamayacağından dolayı bu dönemde en çok dikkat edilmesi gereken bu noktadır. Başın itilmesi ya da her hangi bir şekilde darbe alması kalıcı hasarlara da sebep olabilir.

Bebek Kucağa Nasıl Alınır?

Bebeğinizi kucağa alırken, elinizi sırtüstü yatan bebeğinizin belinin arkasına doğru kaydırın. Diğer elinizi başının arkasına yerleştirin. Baş ve gövde kontrolünü sağladığınız anda yavaşça kucağınıza alın.

bebek tutmak
bebek tutmak

Başını kol kısmınıza yaslayarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Başını boynunuza doğru yasladığınızda bebeğiniz sizi daha çok hissedecektir.

Bebek Kucaktan Nasıl İndirilir?

Bebeğinizi kucağa alırken, nasıl kontrollü ve yavaş olduysanız kucaktan indirirken de aynı şeklide davranmalısınız. Önce poposunun altındaki alinizi çekin.Serbest kalan elinizle bebeğinizin başını  hafifçe kaldırıp diğer elinizi çekin ve de başını yavaşça bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir