Yaşam

Bebekler Yazın Nasıl Giydirilmeli?

Eğer yeni doğan bir bebeğiniz varsa ve yaz mevsiminin en sıcak günlerinde dünyaya gözlerini açtıysa, her şeyde olduğu gibi onu giydirme konusunda da özen göstermeniz gerekir.

bebek kıyafet
bebek kıyafet

Özellikle temmuz-ağustos aylarının yüksek sıcaklıkları, yetişkinler için bile dayanılmazken, anne rahminin güvenli ortamından yeni çıkmış olan bebeğiniz için bu sıcaklar çok daha etkili olacaktır. Çünkü ilk 3 aylık dönemde sıcağa da soğuğa da aşırı duyarlı olurlar.

Bebeğinizi güneşe çıkarırken kesinlikle şapka takmayı ihmal etmeyin. Eğer hava akımı ya da hafif rüzgâr alan bir mekânda iseniz, minik ayaklarına çorap giydirmeyi de unutmayın.

yaz bebek giyim
yaz bebek giyim

İlk zamanlarda en az 24 derecelik bir oda ısısı isteyen bebeğiniz, zaman geçtikçe biraz daha serin mekânlara uyum sağlamayı öğrenir.

Bebeğiniz İçin Pamuklu Ürünleri Tercih Edin

Bazı bebek giyim markaları, minicik bebekler için fazla ayrıntılı modeller üretiyor ve çok sayıda düğme, fermuar, dikiş ve nakış yapıyor. Biz de size bu ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanızı öneriyoruz.

yazlık bebek kıyafet

Hem bebeğinizin güvenliğini tehdit edebileceği hem de rahatsızlık vereceği için, bu tür ürünleri tercih etmeyin deriz. İçinde bebeğinizin rahat hareket edeceği, teri emen, pamuklu ürünleri almanızda her zaman fayda vardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir