Güzellik

Takma Kirpikleri Ayırt Etmek Zor!

Dolgun ve uzun kirpiklerden nasibini almamış olanların arzuladıkları derin ve etkileyici bakışlara kavuşturacak bir alternatifleri var. Yapay olsa da gerçek kirpiklerden ayırt edilmesi çok zor olan takma kirpik modelleri doğal görünümleri ile şaşırtıyor! Takması da çıkartması da çok pratik olan takma kirpikler, size ait bir parçaymış gibi kusursuz ve çekici görünüyor.

Takma Kirpik Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bakışlarınızı kontrol altına alacak olan takma kirpiklerin natürel görünmeleri için göz şeklinize; kaş ile göz arası mesafesine göre kısa veya daha uzun olabilenler arasından uygun olanı seçilmeli.

takma kirpik
takma kirpik

Kirpik materyalinin doğal maddelerden üretilmiş olmasına da dikkat edilmeli. En önemlisi de özellikle yapıştırıcı solüsyonu hassas ciltler için tehlikeli olabilecek kimyasallar içermemeli!

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takması da çıkartması da çok pratik olan kirpikleri takmadan önce, gözünüze göre ayarlayın (büyük gelirse kesilebilir) sonra makyajınızı tamamlayın. Ambalajından cımbız vasıtasıyla çıkardığınız takma kirpiklerin dip kısımlarına ince bir şerit halinde özel yapıştırıcısını sürün 5-10 sn bekletip göz kapağının orta kısmından başlayarak, köşelere doğru hafifçe bastırarak yapıştırın. Gözünüzden çıkarmak istediğinizde de hafifçe çekerek alın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir