Moda

Dar Evi Büyük Göstermek İçin Ne Yapılmalı?

Dekorasyonda kullanılacak renklerin ve mobilyaların uyumu kadar evin büyüklüğü de oldukça önem taşıyor. Özellikle çok eşyalı ve nüfusu fazla olan evlerde, evin dar olması büyük bir sorun oluşturuyor ve dekorasyon da haliyle zorlaşıyor. Fakat bazı yöntemlerle dar olan evleri, olduğundan daha büyük göstermek ve evde kullanışlı alanlar yaratmak da mümkün.

dekorasyon
dekorasyon

Evi Büyük Gösteren İpuçları

Evi dar olanlar ve daha geniş görünsün isteyenler, eğer çok eşyası varsa ve bunların içerisinde birçok gereksiz şey yer alıyorsa, bu eşyalardan kurtulmalıdır. Fakat eşya atmadan da bazı hilelerle onları ortadan kaldırıp yer açmak mümkün olabilir.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

-Öncelikle duvara monte edilmiş raf ve dolaplar, dar evlerin en büyük kurtarıcısıdır. Bu yüzden birçok küçük eşyanın sığacağı bu raf ve dolaplardan faydalanılabilir.

-Çok fark edilmese de kapılar da evde büyük bir yer tutar. Çünkü ileriye geriye doğru açılan kapılar yüzünde kapı etrafına herhangi bir eşya koyulamaz. Bu durum da kullanılacak boş alanların atıl bir durumda olmasına sebep olur. Bunun yerine sürgülü kapıların kullanılması, eşyalar için daha çok yer sağlar.

evi ferah göstermek
evi ferah göstermek

-Gömme dolaplar da yer kaplamadığı ve birçok eşyayı içerisinde alabildiği için oldukça kullanışlıdır.

-Son olarak odadaki renkler açık tonlarda kullanılmalı ve desenler küçük olmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir