Borular

Dünya üzerinde birçok sektörde ihtiyaç duyulan boru ürünlerinin en önemli özellikleri dayanıklı yapıya sahip olmalarıdır. Korozyona karşı direncinin yüksek olması çok önemlidir. Ayrıca kolay temizlenebilir olması boruların çok daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Boru Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parlak yüzeylere sahip olan paslanmaz yapıya sahip borular dekoratif bir görünüm sağlamaktadır. Borular ise iki farklı türdedir. Bunlardan biri çelik dikişli ve diğeri ise paslanmaz çelik çekme borulardır. Boru ölçüt ve ağırlıkları müşteriye özel belirlenecek şekilde üretilecektir.

Borular arasında kullanıldıkları yer ve alana göre boru ağırlık hesaplama yapılmaktadır. Basınç değeri yüksek olduğu çalışma durumlarında yer alan boruların uygun şekilde kesilmesi ve ayarlanması gerekmektedir. Paslanmaz çelik dikişli borular basınç yüksekliklerine karşı daha dayanıklıdır. Borular tek parça dökülebilen borular sıcak halde iken farklı farklı kalıplara dökülüp yuvarlak şekilleri alır.

Borular kesim işleminden geçtikten sonra soğuma işlemine geçilir. Silindir makineler çelik boruların üzerinde oluşacak lekeleri temizlenir. Asitleme işleminden geçen borular tekrar temizlenerek kullanılabilir hale getirilir. Boruların ölçüleri belirlenir ve boru üzerinde işaretlemeler yapılır.

Üretilen boru parçaları makinelerden alındıktan sonra ölçüleri son bir kez kontrol edilir ve bütün bu işlemler sonunda bakım ve temizleme işlemlerinin tamamı uygulanır.

Boru Çeşitleri

Demir Borular

Borular arasında endüstriyel alanda en çok tercih edilen borulardır. Dünya standartlarına üretimi sağlanan demir boru çeşitleri Karaca Metal tarafından sunulmuştur. Kaliteli borular ile çalışma alanlarında hem hızlı kazanç hem de kaliteli inşaya sahip olunacaktır.

Borular standart boru ağırlık hesaplama ile hesaplanarak müşterilere sunulmuştur. Avantajlardan biri de demir boruların kolay temizlenmesi ve bu temizlemeye çok fazla zaman harcanmayacak olunmasıdır.

Demir Boru Nerelerde Kullanılır?

Demir boru günümüzde çok fazla alanda ve sektörde kullanılmaktadır. Geniş bir ağda kullanılan bu boru çeşidi AVM lerde, hastanelerde, okullarda ve endüstriyel üretim alanlarında farklı boyutlarda kullanılır demir borular boru ağırlık hesaplama ile hesaplanarak üretimi sağlanır.

Kullanışlı olmasının yanı sıra parlak bir dokusunun olması da kaliteli ve dekoratif bir ürün olmasını sağlamaktadır.

Müşterilerin projelerine en uygun şekilde hazırlanacaktır.

Su Boruları

Çinko kaplama ile galvanize edilmiş demir su boruları ve galvanizli çelik borular herhangi bir sıvı akımı konusunda çok önemli bir üründür. Müşterinin isteğine göre özel olarak tasarlanabilinmektedir.

Boruların diş açılması, boruların kesilmesi ve üretilen bu boruların montajı zahmetli olmasından kaynaklı genel olarak tamir işlemlerinde sınırlı olmak şartı ile konutlarda nadiren kullanılmaktadır.

Bu borular içme suyunun en güvenilir taşınma şeklidir. Su borularının ağırlıkları boru ağırlık hesaplama işlemleri ile müşterinin bilgisi dahilinde hesaplanmaktadır.

Boru belirtilen alana uygun şekilde hazırlanıp müşteriye teslim edilmektedir.

Firma olarak hızlı ve güvenilir bir hizmet anlayışına, uzun süreli kullanım sağlanabilecek kalitede ürünlere, müşteri isteğine göre şekillenebilen ancak müşteriye zarar vermeyecek şekilde ayarlanan bir üretime sahip olmaktadır.

Sanayi Boruları 

Bu boru türleri uygun alan ve koşullara uyumlu bir şekilde üretilmektedir. Fabrikaların yalıtımlı boru sistemi tasarlamasında ve inşa edilmek için bu borular kullanılmaktadır. Sanayi boruları farklı boyut ve ağırlıklarda hesaplanmakta ve buna bağlı olarak üretim sağlanmaktadır.

Bu tarz borular değişik kaliteye sahip olabilen boru çeşitleridir. Sıcak ve ya soğuk kullanıma, basınca uygun şekilde hazırlanmıştır. Müşteriye ve kullanım alanlarına göre şekillenerek müşterinin ihtiyacı olan boru ağırlık hesaplama işlemleri ile ayarlamalar yapılarak müşteriye sağlanır.

Doğalgaz Boruları

Bu borular sadece gaz aktarımı için üretilmemektedir. Bu boruların kullanım alanları ve üretilen borunun boru ağırlık hesaplama ile hesaplanan ağırlığı kalınlığı boyutu akış hacmini de ayarlamaktadır.

Ağırlık hesaplaması için https://www.karacametal.com/boru-agirlik-hesaplama tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir