Güzellik

Buzun Cilt Bakımındaki Yeri

Cildimize aşırı sıcağın ve aşırı soğuğun ne kadar zararlı olduğunu bilmekteyiz. Fakat buz cildimiz için muazzam bir sihir. Evinizde çok basit bir şekilde hazırlayacağınız buz küpleri ile harika bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Sabah ve akşam cildinize uygulayacağınız buz küpü masajı ile cildinizde harika değişimler olacağını göreceksiniz.

buz maskesi
buz maskesi

 

Buz İle Cilt Bakımı

Makyaj öncesinde cilde buz küpüyle masaj yapmak hem cildinizin diri kalmasına hem de makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacaktır.

Çok yorucu ve uykusuz günler geçiriyorsanız ve gözaltlarınız bu tempoya yenik düştüyse bir miktar yeşil çay demleyip buz kalıplarının içerisine döküp dondurun. Sonra bu küplerle gözaltlarınıza masaj yapın. Morukların ve şişliklerin azaldığını göreceksiniz.

Ciltte oluşan gözeneklerin daha da genişlemesini istemiyorsanız doğal tonik görevi gören buz küpleriyle cildinize düzenli olarak masaj yapın. Böylelikle cildiniz sıkılaşır ve ciltte sivilce oluşma riskini de en aza indirir.

buz masajı
buz masajı

 

Sivilce çıkmaya başlayacağı zaman öncelikle ciltte kırmızı noktalanmalar oluşur. Bu noktaları fark ettiğiniz anda kırmızı noktalara buz sürün. Böylelikle sivilcenin çıkmasına engel olacaktır. Yüz bölgesindeki tüylerinizi aldırmadan önce tüyü aldıracağınız kısma buz masajı yaparsanız o bölge uyuşmaya ve hissizleşmeye başlayacaktır. Bu şekilde daha acısız bir tüy alma operasyonu gerçekleşmiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir