Güzellik

Cilde Fayda Sağlayan Yiyecekler Hangileridir?

Cildin güzel ve sağlıklı bir görünüşe sahip olması için temizlemem, tonik ve çeşitli nemlendirici kullanımlarının yanı sıra hafta bir uygulanan maskelerin yanı sıra tüketilen besinlere de dikkat etmek oldukça fayda sağlayacaktır. Cildin beslenmesinde ve canlı görüntüsünü korumasında en etkili olanın su olduğu bilinmekte olup özellikle nem seviyesinin yükselmesine sebep olur. Bunun yanı sıra cilde fayda sağlayan birçok farlı besin bulunuyor. Bu besinleri düzenli olarak tüketerek daha sağlıklı bir cilde sahip olmanız mümkün.

cilde iyi gelen besinler
cilde iyi gelen besinler

 

Önerilen Besinler Nelerdir?

  • Önerilen besinler arasında ilk sırayı havuç alıyor. Çiğ olarak ya da suyunu sıkarak tüketebileceğiniz havuç, retinol içeriği ile cilde fayda sağlar.
  • Domatesi çiğ ya da suyunu sıkarak tüketerek antioksidan özelliğinden faydalanabilirsiniz.
kivi
kivi
  • Portakal ise özellikle sigara içenler için tavsiye edilip C vitamini etkisi ile de cilde sağlıklı bir dokunuş katar. Ayrıca kırışılar içinde öneriliyor.
  • Yumurta ise oldukça özel bir besindir. Cilt lekelerinin oluşumunu engelleyen yumurta aynı zamanda cilt hücrelerinin de güçlendiriyor.
  • Yaban mersini, çilek, ahudur, böğürtlen gibi meyveler ise özellikle iltihaplanmayı gidermesi ile biliniyor. Aynı zamanda cilt yapısını da güçlendirici etkiye sahiptir.
  • Yeşil yapraklı olan tüm sebzelerin tüketimi cilde fayda sağlar. Cildin daha sağlıklı ve parlak görünmesine destek olan yeşil yapraklı sebzeler cilt yapısının güçlenmesine destek verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir