Güzellik

Cilt Temizliğinde Yeni Trend Yüz Temizleme Fırçaları 

Sağlıklı, parıldayan bir cilt bütün kadınların hiç şüphesiz ki en fazla istediği şeylerden bir tanesi. Birçok kadın bunun için onlarca farklı ürünü deniyor ancak denediği bu ürünler ne yazık ki isteklerini karşılama konusunda son derece yetersiz kalıyordu. Derinlemesine bir cilt temizliği isteyenlerin şimdilerdeki gözdesi ise cilt temizleme fırçaları.

cilt fırçası
cilt fırçası

Cilt Temizleme Fırçaları Ne İşe Yarar?

Klasik tarzdaki yüz temizliğinde ne kadar özenli olursa olunsun fark etmez asla istenilen başarılı sonuçlar elde edilemiyordu. Tam da bu noktada devreye yüz temizleme fırçaları giriyor ve çok fazla noktaya ulaştığı için de gözeneklerin yağdan ve kirden arınması işlemi çok daha başarılı bir şekilde yerine getirilmiş oluyor.

cilt temizleme
cilt temizleme

Yüz Temizleme Fırçaları Ne Sıklıkla Kullanılabilir?

Diğer pek çok konuda olduğu gibi yüz temizleme fırçalarında da dikkat edilmesi gereken bazı şeyler bulunmakta. Eğer ki bu fırçalar olması gerektiğinden fazla kullanılırsa, cildin doğal yağ dengesinde bozulmalar kendini gösterecektir. Ve bunun sonucunda da ortaya donuk ve problemli bir cilt çıkmış olacaktır. Normal bir cilt için iki günde bir yüz temizleme fırçası kullanılabilirken hassas ciltler için haftada bir ya da iki kere kullanılabilir.

Kullanım esnasında hem yüz hem de fırça ıslatılmalı, sonrasında cilt tipine uygun jel ya da köpük temizleyici ile beraber herhangi bir bastırma yapılmadan temizleme işlemi yapılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir