Güzellik

Doğal Ürünler Kullanarak Sivilceleri Geçirmek Mümkün mü?

Sivilceler günlük yaşantı içerisinde oldukça sıkıntı yaratırken aynı zamanda her gün işe gitmek durumunda kalan bayanların makyajlarında yarattıkları sıkıntı da ayrıca bir sorun haline gelir. Kadın ve erkek herkesin sorunu olan sivilceler her ne kadar küçük olsalar da kişilerin özgüvenlerini oldukça sarsan bir durumu yaratıyor. Fakat bazı yağlar ve doğal ürünler ile sivilcelerin kökünü kurutmanız mümkün.

çay ağacı yağı
çay ağacı yağı

Çay Ağacı Yağı

Sivilcelerin giderilmesinin yanı sıra tekrar oluşuma da engel olan çay ağacı yapı aynı zamanda cilt lekeleri içinde son derece faydalıdır. Çay ağacı yağı içeriği ile her ne kadar yarar taşı da kullanımında dikkatli olunması gerekir. Sadece sivilcenin bulunduğu alana sürülmesi gereken yağı mümkün ise kulak çubuğu ile uygulayın. Ciltte kuruluğa sebep olan yağın sivilcenin bulunmadığı alanlarda kuruluk ve tahrişe sebep olabileceği de biliniyor. Çay ağacı yağını aktarlardan satın alabilir ve kullanıma hemen başlayabilirsiniz.

söğüt özü
söğüt özü

Söğüt Kabuğu Özü

Sivilcelere son derece yararlı olan salisilik asit söğüt kabuğu özü içerisinde doğal olarak er alır.  Cildinize direk olarak salisilik asidi sürmek oldukça zararlı iken Söğüt kabuğu özünde doğal olarak bulunan bu asit sayesinde hem cildinizdeki sebum oranı azalırken aynı zamanda daha ferah ve daha aydınlanmış bir tene de kavuşursunuz. Sivilcelerden kurtulmanın doğal yollarından biri olan söğüt kabuğu özünü aktarlardan bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir