Sağlık

Direnç Bantları ile Başarılı Egzersiz İçin 4 İpucu

Dayanıklılık bantları ya da direnç bantları, etkili bir egzersiz aracıdır, sürekli kas kasılmaları üzerine odaklanan daha etkili bir egzersiz için tek başına kullanılabilirler. Direnç bantları ile çalışmak için en iyi sonucu almak istiyorsanız, işte, aklınızda bulundurmanız gereken 4 ipucu:

  • Vücut ağırlığı eğitimiyle başlayın.

Kaslarınızı daha güçlü hale getirmek mi istiyorsunuz? Direnç bantları kullanın. Örneğin, dirsek bandı ile omuzlarınızı ve sırtınızı itin. Böylelikle yukarı doğru itme güçlüğü artar, göğsünüzü, omzunuzu ve kanat kaslarınızı zorlarsınız. Ya da alt bacaklarınıza sarılmış direnç bantlarını kullanarak pull ups-çekme hareketi yapmayı deneyin.

bantlarla egzersiz
bantlarla egzersiz
  • Direnç eğitimini birleştirin.

Normal ağırlıklarınıza ek olarak direnç bantları kullanın. Örneğin, kaldırmakta olduğunuz dambıl etrafında bir direnç bandı çalıştırın, bu hareket kaldırma zirvesine ulaştıkça kaslarınızı daha da zorlamaya zorlar. Ya da ön kol, omuzlar ve üst sırtınızı daha etkin bir şekilde devreye sokmak için bir direnç bandı deneyin.

  • Aşamalı olarak direnci arttırın.

Kas gücünüze odaklanırken her ağırlıktan sonra direnç bantları kullanarak bir sonraki ağırlığa geçin. Örneğin, normal önkol-biseps kıvrım setinizi 6-10, daha sonra hafif bir direnç bandı kullanarak 12-15 aralığında kullanın. Bu, fibril kas liflerini harekete geçirir ve daha iyi bir kas dayanıklılığı sağlar.

direnç bantları
direnç bantları
  • Egzersizinizi direnç bantlarıyla bitirin.

Normal egzersiz programınıza karıştırmak istemiyorsanız, en azından birkaç direnç bandı ile egzersizlerinizi bitirin. Kaslarınızdaki enerjinin son noktasını yakmak ve yorulmayı artırmak için hafif finicher setleri, egzersizinizi toplam kas yorgunluğunda tamamlamak için harikalar yaratacaktır.

Bir direnç bandı ekleyerek, kaslarınızı hareket aralığının sonuna kadar zorlamaya başlarsınız. Bu, kasların üzerindeki yükü arttırarak daha fazla enerji yakar ve daha iyi hipertrofi elde etmenizi sağlar. Nihai sonuç: daha iyi kas yapımı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir