Sağlık

Çocuğunuz Sık Hastalanıyorsa Vitamin Eksikliği Olabilir

Çocuklar hassastır ve bu nedenle çok sık hastalanabilirler. Çocukların çok sık hastalanmaması için alması gereken besin ögelerinin bulunduğu besinleri tüketmesi gerekir. Bu besin ögeleri kalsiyum, protein, mineral ve vitaminlerdir. Bunların düzenli şekilde alınması hastalıkların önlenmesinin de başında gelir.

çocuklar
çocuklar

Hastalıklar Nasıl Önlenebilir?

Çocukların hastalanması ardından hemen haplara, şuruplara yani ilaç tedavilerinde başvururuz. Oysa çocukların kalsiyum ve vitaminler verecek vücudu daha da dinçleştirebiliriz. Zaten hastalıkların oluşmasının da en büyük nedeni bu besin ögelerinin tüketilmemesidir. Çocukların kemik ve diş gelişimi için kalsiyum, vücudun dirençli olması içinde protein ve vitamin tüketmesi gerekir.

çocuk hastalıkları
çocuk hastalıkları

 

Özellikle vitaminlerin hastalıkları koyucu özelliği bulunduğu bilinir.Bunların tüketimi için bol bol süt ve süt ürünleri ile meyve sebzeler tüketilmedi daha iyidir. Çocukların hastalanması durumunu önlemek için kullanılan tek besin ögesi vitamin ve kalsiyum da değildir. Bunların yanında mineral ve yeterli miktarda karbonhidrat ve yağların da tüketilmesi önerilir. Çocukların hastalıklarını ilaçlarla değil doğal yollarla gidermeye çalışın ve çok sık hastalanmamaları için sağlıklı beslenmelerine dikkat edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir