Sağlık

Diş Hekimi Malzemelerine Tek Tıkla Ulaşım Dental Adres

Kompozit kelimesi literatürde fiziksel karışım manasına gelmektedir. Kompozit dolgular diş renginde olan dolgulardır. Halk arasında bazen beyaz dolgu, ışınlı ya da lazer dolgu olarak da geçmektedir. Kompozit dolgu içerisinde silikon dioksit parçacıklar barındıran fiziksel bir karışımdır.

Kompozit Dolgular Hangi Durumlarda Yapılır?

Kompozit dolgular kozmetik diş tedavileri arasında en uygun ve en ucuz olan yöntemdir. Kırılmış, çürümüş ve kırılmış dişlerin onarılmasında, estetik bir görünüm kazanmasında kullanılırlar. Ayrıca renklenmiş dişlerin görünümlerini düzeltmek, dişlerin arasındaki boşlukları kapatmak gibi amaçlarla da kullanılırlar.

Kompozit Dolgular Nasıl Yapılır?

Dişlerde bulunan çürüklerdeki boşluklara kavite adı verilir. İlk aşamada kavitelerde bulunan tüm çürükler temizlenir ve dişlerde bulunan yumuşak doku da alınır. Kaviteler dezenfekte edilir ve üzerine asit bondingin dökülür. Bu asit diş üzerinde gözenekli bir yapı oluşmasını sağlar. Daha sonra diş ve dolguyu bir arada tutacak bondingin sürülür ve sertleşmesi için bir süre ışına maruz bırakılır. Sonrasında kompozit dolgular kavite üzerine 2 mm’yi geçmeyecek şekilde tabakalar halinde yerleştirilir. Yine sertleşmeyi sağlamak için bu bölge mavi ışına maruz bırakılır. Eksikler tamamlandıktan sonra dolgu en son cila kısmına geçer ve işlem tamamlanır.

Kompozit Dolguların Ömrü Ne kadardır?

Bu soru kişinin dişlerine yaptığı günlük bakıma göre değişim gösterir. Dişlerinize düzenli bakımını yaparsanız dolgunun ömrünü uzatır ve uzun süre güven içinde kullanırsınız. Toplumda dolgudan sonra dişlerin bir daha çürümeyeceğini düşündüren bir yargı vardır. Ancak bu tamamen yanlıştır, dolgulu dişler daha kolay çürüme yaparlar. Dişleriniz henüz yıpranma aşamasında ise diş hekiminizle görüşmenizde yarar vardır. Bu süreyi geciktirmek dolgunun tutmamasına ve sert şeyler yendiğinde kolayca düşmesine sebebiyet verir.

Kompozit Dolgu Malzemelerini Nerden Bulabilirim?

Kompozit dolgu malzemeleri ve bununla birlikte birçok diş hekimi ürününe, en iyi fiyatlarla Dental Adres’ten ulaşabilirsiniz. Size özel taksit seçenekleri ile hemen her markayı bulabileceğiniz, farklı kampanyalar ve indirimlerle istediğiniz ürünü en uygun fiyatlarla buluşturan Dental Adres ile ilgili detaylı bilgi almak ve alışverişe başlamak için web sitesine http://www.dentaladres.com/Kompozit-Dolgular,LA_232-2.html tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir