Dekorasyon

Eski Kotları Değerlendirmenin Yolları Nelerdir?

Evlerde gerek tasarruf yapılması gerekse dekoratif bir görünüm yakalanması adına çeşitli yöntemlerinden biri de eski eşyaların farklı farklı biçimlerde kullanılması için yenilenmesidir. Eski kotların yenilenmesi söz konusu olduğunda birçok yaratıcı fikir ortaya çıkıyor.

Tüketim çılgınlığı yerine yeniden kullanıma imkan tanıyan yaratıcı fikirler ile eski kotların kısacık şık şortlara kolayca dönüşebilir. Retro ya da sıkça vintage olarak anılan modanın en önemli öğelerinden olan eskimiş ya da taşlanmış kotlar ilk kesildiği anda dahi yaz ayları için kolay bir kullanım imkanı sunar.

eski kottan etekler
eski kottan etekler

 

Eski Kotlarla Şık Saksılar ve Şirin Yastıklar

Dekorasyon bloglarında ya da dergilerinde sıkça rastlansa da uygulamada birçok kişinin eksik kaldığı yaratıcı fikirler dikiş makinesi olmadan dahi uygulanabilir olmasıyla aslında çok da zorluk çıkartmazlar. Örneğin görünümünden sıkılmış olunan saksılara, yapıştırılacak materyale sinerek ıslak bir görünüm vermeyen silikon benzeri yapıştırıcılar ile farklı bir güzellik katabilirsiniz. Ya da yine yamaya ihtiyaç duyan keten çantalara, pantolonlara, kalın kumaşlı gömleklere ufak rozetler veya büyük yamalar yapmak için de idealdir. Aynı zamanda bu tip ufak rötuşlar için dikiş makinesine de gerek kalmaz. Kalın iplerle ve kaba bir dikiş yeteneğiyle de oldukça özgür bir tarz yakalanabilir.

kottan bahçe önlüğü yapımı
kottan bahçe önlüğü yapımı

 

İnternet üzerinden bulunabilen belli kalıplar ile çocuklara pofuduk oyuncaklar ya da evlere sık sık ve severek kullanılabilecek puflar yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir