Dekorasyon

Koyu Renk Duvar Kağıdına Bağlı Dekorasyon Sırları

Evlerin, eski dönemlere nazaran kreatif unsurlara ve özgür tarzlara daha açık olması, stüdyo daireler ile odalara bağlı olan yaşam alanlarının birleştirilmesi gibi yenilikler ev içi şıklığın da daha uçsuz bir deniz olmasına yol açıyor. Özellikle toplumumuzda evde koyu renk duvarlar tercih edilmesi abes bulunurken günümüzde yalnızca duvar kağıtları değil evin normal boyasında kullanılan koyu tonlar oldukça derinlikli bir görünüm yakalanmasına yardımcı olur.

dekorasyon
dekorasyon

 

Koyu renk duvar boyaları yerine birçok kişi duvar kağıdı seçeneklerine yöneliyor. Böylelikle hem sonraki boyama aşamalarında fondaki koyu rengin kapatılmaması ya da tek renk küt bir görünüm elde edilmemesi mümkün oluyor.

Siyah Duvar Kağıdı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Koyu tonlarda özellikle siyah duvar kağıdı kullanımında alan genişliği önemlidir çünkü normalde alandaki derinlik hissini arttırmasına rağmen dikkatsiz kullanımda odanın dar ve boğuk görünmesine yol açabilir. Bunu önlemek için geniş, çok ışık alan ya da yüksek duvarlı evler, odalar bu tarz bir dekorasyon için idealdir.

koyu renk duvar kağıdı dekorasyonu
koyu renk duvar kağıdı dekorasyonu

 

Genel olarak direkt olarak gün ışığı alan duvarın kaplatılması odanın enerjisini düşürmek yerine dengeler. Oda içerisindeki her duvarın aynı koyu tonlarda kağıtlar ile kaplanması da kaba ve aşırı dikkat çeken bir görünü yaratacağından bundan kaçınılmalıdır. Her tip oda için uygunluk gösterse de dar odalarda yalnızca bir kolona uygulamak etkili bir görünüm sağlanmasına yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir