Televizyon

Gecenin Kraliçesi Reyting Analizi

Sonunda o beklediğimiz an geldi.  Üç yıllık aradan ve büyük spekülasyonlardan sonra Meryem Sultan nam-ı diğer Hürrem Sultan televizyon dünyasına geri döndü. Biz toplumca o masum halleri ile Türkçeyi aksanlı konuşması ile çok sevdik biz Meryem Uzerli’yi.  Samimi halleri içimizde unutmaya başladığımız insanlığı az da olsa anımsattı. Özledik.

meryem uzerli
meryem uzerli

Ve sonunda Murat Yıldırım ve Uğur Polat gibi iki harika oyuncuyla Gecenin Kraliçesi isimli diziyle ekranlara döndü.

Neden Tutar Neden Tutmaz?

Konu tanıdık. İntikam, aşk, tutku, iflah olmaz sevdalar, damadın sevgilisine aşık olma, mafya gibi bildik tüm klişeler dizide mevcut.

Dizinin ilk bölümünde her şeyin anlatılması gibi ve sonrasında ne olacağının belli olması dizinin en ciddi handikapı. Sanki dizi ilk bölümde bitti gibi. Gerek yoktu diğer bölümlere durumu ortaya çıktı.

gecenin kraliçesi
gecenin kraliçesi

Ama bunun yanında Murat Yıldırım’ın ve eşini oynayan Funda Eryiğit’in olağanüstü oyunculuğu, tabi ki Uğur Polat’ın olağanüstü karizması dizinin tutmasını sağlayabilir.

Muhteşem Karadeniz ve Fransa görüntüleri de işin bir diğer güzel yanı ama Meryem Uzerli’nin oyunculuğu için aynı şeyi söylemek olası değil. Bu dizi bu kadar klişelerle tutmuyor, tutmayacak gibi. Aldığı reytinglerde bunu gösteriyor zaten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir