Güzellik

Göz Makyajı Nasıl Yapılmalı?

Makyajınızı yapmadan önce gözlerinizin alt kısmında koyu halkalar bulunuyor ise mutlaka gözünüzün bu bölgesine 2 ya da 3 damla kapatıcı uygulayın. Cildin koyu köşelerinden dış bölgeye doğru u kapatıcıları kullanın ve fırça ile yok edene kadar dağıtın.

Kirli beyaz ya da krem rengi bir gölgelendirici ile kirpiklerinizden kaşlarınıza ilerleyin. Bu uygulama renk yaratmak için temelinizi oluşturmanızı sağlayacaktır.

 

sade göz makyajı
sade göz makyajı

Farklı tonlardaki gölgelendiricileri kirpik bölgesinden kaşlara kadar sürmek her zaman iyi sonuçlar almanızı sağlar. Makyaj sanatçılarının çoğu en az 3 farklı tondaki gölgelendirici ile göz makyajı yapmaktadır.

Göz Kalemi Nasıl Kullanılır?

Göz kalemi olarak koyu farlar kullanabilirsiniz. Bir fırçayı hafif bir şekilde su ile ıslatıp koyu renkli bir fara hafifçe dokundurun. Gözlerinizi kapattıktan sonra kirpiklerinize uygulamaya başlayın. Kaleminizi sürerken ise sadece gözün orta kısmından dışlara kadar ilerleyin.

göz makyajı yapımı
göz makyajı yapımı

Belirgin çizgilerden kurtulmak için ise fırça ya da parmağınızı kullanabilirsiniz.Rimel fırçasını kirpiklerinizin dibine koyduktan sonra ufak adımlar ile dış kısımlara doğru ilerleyin ve makyajınızı başarılı bir şekilde tamamlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir