Dekorasyon

İkiz Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

İkiz çocuk büyütmek başlı başına bir sanattır İki misli efor gerektirir. İki misli sabır gerektirir ve hangi yaşta olurlarsa olsun ikiz çocuk büyütmek zordur.

Bunun maddi manevi yönleri yanında evlerde fazla oda olmadığı zaman ikizlerin aynı odada kalması gerekebilir. Bu durumda ise bu odaları döşemek de bir başka zanaat gerektirir. Hele de o da küçük ise.

İkiz Bebek Odası
İkiz Bebek Odası

İşte Birkaç Öneri

Eğer ikizlerin kalacağı oda küçük ise o zaman yapılabilecek en doğru şey en ergonomik mobilyaları kullanmaktır. Yer kazanmak açısından ranzalar idealdir. Hatta ranzaların bir tarafı masa olan modellerin tercih edilmesi size yer kazandıracaktır.

İkiz Bebek Odaları Ahşap Mobilya
İkiz Bebek Odaları Ahşap Mobilya

Ama bunun dışında nevresim vb şeyler seçilirken asla sırf ikiz odası, onlar da ikiz diye aynı tarz olanları kullanılmamalıdır. Bu çocukların kişisel gelişimleri açısından ideal olmayacaktır.

İkizlerin odayı fazlaca dağıtabileceği düşünülerek perde boyları çok yerde olmamalıdır. Duvara monte edilecek kitaplıklar size alan kazandıracaktır.

Beyaz İkiz Çocuk Odası Dekorasyonu
Beyaz İkiz Çocuk Odası Dekorasyonu

Oda da sandalyeler seçilirken katlanabilir olması da işinizi kolaylaştırır. Şu da asla atlanmaması gereken bir durumdur. Bulunulan odada onlara birbirileri ile iletişim kurabilecekleri alanlar yaratılmalı ve mümkün olduğunca cıvıl cıvıl odalar tasarlanmalıdır. Sonuçta ikiz odası dekorasyonu zor ama keyiflidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir