Yaşam

İlk Aylarda Bebeklere Uygun Oyuncaklar

Bebek gelişim evrelerinde oyuncakların farklı seçilmesi gerekir. Bebeklere uygun oyuncak seçimi her ay için farklıdır. Yeni doğan bebekler kısa süreli bir yere odaklanır.

bebeklere uygun oyuncak
bebeklere uygun oyuncak

Hafif ritimli ve yumuşak sesler çıkaran oyuncakları tercih etmeniz gerekir. Bebeğinizin göz kaslarınız geliştirmek için annenin özellikle ‘beni izle’oyunu oynaması uygun.

Bebekler İçin Doğru oyuncak hangisidir?

Yatak dönencesi, renkli çıngırak ve yatak kenarı oyuncakları iyi bir seçim olacak. Bebek müzikleri de arada dinletebilirsiniz. Bebeğin gelişim evreleri boyunca farklı organlarını kullanmaya başlar. Becerilerini geliştirecek oyuncakları seçmeniz gerekir. Ziller, dönenceler, puset oyuncaklarını güvenle kullanabilirsiniz.

bebeklere uygun oyuncak seçimi
bebeklere uygun oyuncak seçimi

Bebeğin çevreye ilgisi arttıkça oyuncak modellerini değiştirmeniz gerekir. Renkli ve sesli oyuncaklar her zaman işe yarar. Üç boyutlu renkli kitapları ise gösterebilirsiniz. Yumuşak toplar ve sesli kitaplar ise bebeğin her zaman ilgisini çeker. Bebekler zamanla büyüdükçe zıplamaktan hoşlanndıkları oyuncak modellerini tercih eder. Emekleme oyuncakları, el parmaklarını geliştirecek oyuncakları belirli dönemlerde vermeye başlamalısınız. Alerjisi olmayan çocuklarınız için kaliteli peluş oyuncakları da verilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir