Moda

İspanyol Paça Pantolonlar Nasıl Giyilir?

Nostaljik bir görünüm sağlayan İspanyol paça pantolonlar aynı zamanda stil sahibi olmanıza da yardımcı oluyor. Bu tarz pantolonların güzel tarafı zayıf ya da kilolu bayanların rahatça tercih edebilmeleri. Çok aşırı kiloluysanız, İspanyol paça pantolonların bacağa fazla yapışan modellerinden uzak durmanız gerekir.

ispanyol paça
ispanyol paça

İspanyol Pantolonlarında Farklı Kombinler

İspanyol paçalı pantolonların paça boyları kesinlikle kısa olmamalı. Bacak bacak üstüne attığınız zaman ya da oturduğunuz zaman bacaklarınız görünmemeli. Bu tarz pantolon alırken, ayakkabınızın topuğuna uygun boyda olanları seçmelisiniz. Ayakkabı seçerken özellikle kalın topuklu veya dolgu topuklu modeller İspanyol paçaya çok yakışır.

Ayakkabınız topuklu olmalı ve paça bölümünden ayakkabınız görünmemeli. Uzun boyunuz varsa topuksuz ayakkabılarla giyebilirsiniz ama paça kısımlarının yerleri süpürmemesine dikkat edin.

ispanyol paça pantolon
ispanyol paça pantolon

Kış ayında ise topuklu çizme ya da ince topuklu çizme modelleri ile farklı bir uyum yaratabilirsiniz. Paça boyunu ayarlayarak topuklu botlarla da giyebilirsiniz.

İspanyol paça pantolonlara en uygun seçilecek üst modeller çoğunlukla üzerinize oturan gömlek veya tişört ya da kazak olabilir. Kısa kazaklar, balıkçı yaka kazaklar ya da V yaka kazakları kış ayında tercih edebilirsiniz. Gömlek sevenler ise gömleği pantolon içine sokarak giymelidir. Bol üst modelden yana tercihinizi yaptıysanız mutlaka bel kısmınıza kalın bir kemer takarak, pantolon ile orantıyı sağlamalısınız. Yaz ayında ise omuz kısmı açık fırfırlı bluz modelleri ile kendinizi İspanyol havasına büründürebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir