Finans

Ofis Çalışanları için Akıllı Masalar

Akıllı teknoloji, çoğumuzun çalışma biçimini değiştiriyor. Elbette, bu, mobil aygıtların ortaya çıkması ve WiFi bağlantıları işyerinde daha fazla kontrol sağlıyor. Ancak bazı eklentiler veya giyilebilir teknoloji, çalışanların işlerini daha hızlı, daha güvenli ve etkili bir biçimde yapmasına yardımcı olabilir. Yeni nesil akıllı ve ayarlanabilir masalar gibi…

Akıllı Masalar Nasıl Çalışır?

Adından da anlaşılacağı üzere, oturup ayakta durabileceğiniz masalar, geleneksel olarak yerleşik işlerde çalışanlara mesai saatlerinde daha fazla hareket etmelerine yardımcı olur. Ergonomik akıllı masalar, kullanıcıların oturup veya ayakta durma tercihlerine göre otomatik olarak ayarlanacak şekilde tasarlanmış ve bazıları ne zaman pozisyon değiştirmeniz gerektiğini bile söylüyor.

Akıllı iş istasyonu, kullanıcıların oturduğu zamanı, ayakta kalma süresini ve diğer etkinlikleri izlemek için Bluetooth teknolojisini ve yazılım uygulamalarını da kullanıyor ve onlara yakılan kaloriler hakkında gerçek zamanlı bilgi veriyor.

Örneğin, Smart Desk, akıllı teknoloji tarafından desteklenen, ayarlanabilir bir stand ve hazır bir iş istasyonudur. Masa, kullanıcıların hareketine göre otomatik olarak yüksekliğini ayarlar. Akıllı telefonlar ve bir FitBit veya diğer kablosuz etkinlik izleyicisi gibi hoparlörler, ışıklar ve akıllı termostatlar gibi cihazlarla etkileşim kurabilir. İş istasyonu aynı zamanda kişisel tanıma görevlisi olarak çalışmak, çağrı yapmak, klima seviyeleri belirlemek ve öğle yemeği sipariş etmek için ses tanımayı da beraberinde getiriyor.

Son yıllarda ortaya çıkan akıllı iş istasyonlarının en son nesli olan ofis masaları, bir bilgisayarın önünde 40 saat veya daha fazla oturmanın anlamına geliyor. İşyerinde uzun süreli ayakta durma, diğer sağlık sorunları arasında variköz damarlarla bağlantılıdır ve kendine özgü ergonomik sorunlara sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir