Teknoloji

Pil Dostu Tarayıcı Hangisi

Bilgisayarları günümüzde sıklıkla kullanıyoruz. Bu teknolojilerin en gelişmiş şekilleri olan diz üstü bilgisayarlar ise son günlerin en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor. Bu bilgisayarların ise en sık tartışılan problemleri arasında ise pil ömürleri ilk başta geliyor. Diz üstü bilgisayarın pil ömrünü tüketen en önemli şeylerden birisi kullanılan tarayıcılar.

Pil Dostu Tarayıcı Hangisi
Pil Dostu Tarayıcı Hangisi

İnternet erişimini sağlayan bu tarayıcıların doğru biçimde çalışması şart. Ancak sanal ortam içerisinde yer alan birçok farklı tarayıcı var. Bazıları spam kabul ederken daha fazla enerji harcarken bazıları ise pili çok daha fazla ekonomik kullanmayı başarabiliyor. Bu sayede bilgisayarınız pili ihtiyacınızı görecek bir biçimde yetişebiliyor.

Pil
Pil

Yapılan Analizler

Son günlerde yapılan analizler sonucunda hangi tarayıcının ne kadar bir enerji tükettiği ortaya çıktı. Bunun sonucuna göre ekonomik tüketimi ile başarıyı yakalayan google chrome oldu. 456 dakikalık bir kullanım sunan bu tarayıcıyı bilgisayarlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha fazla pil ömrü için en doğru seçim olan chromeden sonra ise IE11 geliyor. Seçim size kalmış.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir